Першого червня світова спільнота відзначає Міжнародний день захисту дітей. Це одне з найстаріших міжнародних свят. Рішення щодо його святкування було прийнято Міжнародною демократичною федерацією жінок на сесії у листопаді 1949 року. Перше святкування цього свята відзначалось у 1950 році. В результаті, ООН підтримала ініціативу відзначення міжнародного дня і оголосила захист прав, здоров'я і життя дитини одним із пріоритетних направлень своєї діяльності. В Україні цей день святкують з 1998 року.
Варто згадати, що Конвенція з прав дітей була прийнята Асамблеєю ООН 20 листопада 1989 року - через 30 років після прийняття Декларації прав дитини та через 10 років після оголошення Міжнародного Року Дитини. На сьогодні більше 96% дітей живуть у країнах, котрі зобов'язалися захищати права дитини після ратифікації Конвенції ООН про права дитини. В нашій державі Конвенція вступила в дію з 27 вересня 1991 року.
Впродовж років незалежності Україна спромоглася прийняти законодавство щодо охорони дитинства та Конвенцію ООН. Однак це не вирішує остаточно всіх проблем, котрі вимушені переживати наші діти. Адже дитина - це чи не найважливіша ланка суспільства. Ці молоді люди в майбутньому будуть керувати державою та закладати нові еталони для тогочасного суспільства. Зараз варто звернути увагу на те, щоб наші діти були здоровими. Адже за статистикою, все більше дітей народжується з паталогіями, в містах і навіть у столиці не вистачає належного медичного обладнання та медикаментів, щоб доглядати за хворим немовлям. В результаті цього дитяче здоров'я та імунітет заслабкі ледь не від народження.
В цей день не треба забувати і про насилля над дітьми. Найстрашніше - коли дітлахи живуть зі страхом, що їх можуть скривдити близькі люди. Багато дітей тікають з дому. Тому, виходячи на вулицю, ми бачимо дитину, котра живе на вокзалі чи у підвалах будівель
Зараз необхідно звернути особливу увагу на такі проблеми дітей, захистити їхні права і дати підтримку, адже вони - це наше майбутнє.
Начальник управління юстиції Наталія Сирота
|