Стаття 59 Конституції України закріплює право кожного на правову допомогу. Відповідно до статті 8 Закону України «Про безоплатну правову допомогу» від 02.06.2011 право на безоплатну первинну правову допомогу мають усі особи, які перебувають під юрисдикцією України, в тому числі військовозобов’язані, призвані на військову службу у зв’язку з мобілізацією, резервісти, а також військовослужбовці, прийнятих на військову службу в добровільному порядку (за контрактом); громадяни України, які приїхали з Автономної республіки Крим і м. Севастополя, в інші регіони України; постраждалі учасники масових акцій громадянського протесту та члени їх сімей, що відбулися у період із 21.11. 2013 по 21.02.2014.
Забезпечення надання безоплатної первинної правової допомоги, а саме: надання правової інформації, надання консультацій і роз’яснень з правових питань, складення заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру), надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації здійснюється через мережу громадських приймалень Головного управління юстиції у Вінницькій області, територіальних управлінь юстиції області та інших громадських приймалень, в роботі яких беруть участь працівники органів юстиції.
За інформацією Міністерства юстиції України від 23.05.2014 № 4211-0-4-14/10.3 постраждалі учасники масових акцій громадянського протесту та члени їх сімей, що відбулися у період із 21.11.2013 по 21.02. 2014 мають також право отримати в державних нотаріальних конторах безоплатно додаткові послуги правового характеру, в тому числі нотаріальні послуги, пов’язані з оформленням спадщини.
|