Барське районне управління юстиції у Вінницькій області     

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2012 » Березень » 7 » ІСТОРІЯ СВЯТА 8 БЕРЕЗНЯ
10:41
ІСТОРІЯ СВЯТА 8 БЕРЕЗНЯ
Існує багато історій походження 8 Березня. Деякі з них. Виникло це свято як день боротьби за права жінок – 8 березня 1857 року. Саме в цей день у Нью-Йорку зібрались на маніфестацію робітниці швейних та взуттєвих фабрик. Вони вимагали 10-годинний робочий день, світлі та сухі робочі приміщення, рівну з чоловіками заробітну плату. Адже працювали жінки того часу по 16 годин на добу, отримуючи за свою працю невеликі гроші. Чоловікам після рішучих виступів вдалося добитися введення 10 годинного робочого дня. І на багатьох підприємствах у США виникли профспілкові організації. А ось після 8 березня 1857 року з’явилася ще одна – вперше її членами стали жінки. Того дня в багатьох містах Америки сотні жінок вийшли на демонстрацію, вимагаючи надання їм виборчого права.
    Для закріплення традиції, рішенням Соціалістичної партії США (28 лютого 1909) і Соціалістичного  Інтернаціоналу день 8 березня було проголошено Міжнародним жіночим днем. Це стало причиною для проголошення дати 8 березня Міжнародним жіночим днем в СРСР. Суть свята полягала в тому, щоб акцентувати увагу на особливому місці жінки, виділивши для неї аж цілий день. Комуністка, німецька жінка Клара Цеткін 1910 р. на Другій міжнародній конференції жінок-соціалісток у Копенгагені (Данія) запропонувала відзначати 8 березня як день жінки, її підтримала німецько-польська комуністка Роза Люксембург. Конференція проголосила 8 березня міжнародним жіночим днем. В багатьох країнах світу на знак поваги й любові до жінок щороку у другу неділю травня відзначається День Матері — після Великодніх свят, в час розквіту весни й наближення сонячного літа. У 1911 році це свято вперше відзначалося 19 березня в Австрії, Данії, Німеччині і Швейцарії. Тоді більше ніж мільйона чоловіків і жінок взяли участь в маніфестаціях. Крім права обирати і займати керівні посади, жінки домагались рівних виробничих прав з чоловіками.
   Згодом свято відзначили 12 травня 1912 року і в Росії. Вперше Міжнародний жіночий день відзначався в 1913 році в Петербурзі. У проханні на ім’я міського голови було заявлено про організацію «…наукового ранку по жіночому питанню». Влада надала дозвіл, і 2 березня 1913 року в приміщенні Калашниковської хлібної біржі на Полтавській вулиці зібралось півтори тисячі людей. Порядок денний наукових читань включав питання: право обирати для жінок; державне забезпечення материнства; про дороговизну життя. У наступному році в багатьох країнах Європи 8 березня або приблизно в цей день жінки організували марші на знак протесту проти війни. У 1917 році жінки Росії вийшли на вулиці в останню неділю лютого з лозунгами «Хліба і миру». Через чорити дні імператор Микола II зрікся престолу, тимчасовий уряд гарантував жінкам виборче право. Цей історичний день випав на 23 лютого за юліанським календарем, який того часу використовувався в Росії, і на 8 березня за григоріанським календарем.
Міжнародний жіночий день 8 березня з перших років Радянської влади став державним святом. З 1965 року цей день став вихідним. Згодом сформувалася і традиція святкування.
   Цього дня на урочистих заходах держава звітувала перед суспільством про реалізацію державної політики у відношенні до жінок. Поступово Міжнародний жіночий день в країні губив своє політичне забарвлення і ставав гарною традицією привітання ніжної половини населення. Чоловікики в цей день особливо уважні до жінок, дарують весняні квіти, частіше говорять компліменти. У школах, садочках та вищих навчальних закладах проводять різноманітні ранки, концерти чи просто вечори привітань.
  Свято 8 березня залишилося в переліку державних свят України. Відзначається також Міжнародний жіночий день і в країнах СНД: в Азербайджані, Білорусії, Грузії, Казахстані, Киргизії, Молдові, Росії, Таджикистані, Туркменії, як Міжнародний жіночий день; в Узбекистані як День матері; у Вірменії його відзначають 7 квітня, як День материнства і краси.
  Зараз свято 8 Березня – це ще одна чудова нагода привітати усіх жінок – мам, бабусь, сестер, подруг і коханих! Ще раз сказати як ви, чоловіки, їх цінуєте і дуже сильно кохаєте! І не обмежуйтеся лише цим святом – ми, жінки, і задоволенням будемо приймати вашу увагу, подарунки і просто ніжні слова цілий рік!
 
 
                           Провідний спеціаліст управління юстиції               Інна Якубчик
Переглядів: 1068 | Додав: bar-just | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Вхід на сайт

Пошук

Календар

«  Березень 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Архів записів

Друзі сайту

  • Create a free website
  • uCoz Community
  • uCoz Textbook
  • Video Tutorials
  • Official Templates Store
  • Best Websites Examples