Барське районне управління юстиції у Вінницькій області     

Статистика


Онлайн всього: 4
Гостей: 4
Користувачів: 0
Головна » 2014 » Листопад » 6 » Кримінальна відповідальність за несплату аліментів.
10:45
Кримінальна відповідальність за несплату аліментів.

Кримінальна відповідальність за несплату аліментів.

 

Державна виконавча служба України входить до системи органів Міністерства юстиції України і здійснює виконання рішень суду щодо стягнення аліментів.

Якщо батько не бажає виплачувати кошти колишній дружині (матері, яка самостійно виховує дитину) на утримання дитини — вона може звернутись з заявою про притягнення його до кримінальної відповідальності за ознаками ст. 164 Кримінального кодексу України, а саме за злісне ухилення від сплати встановлених рішенням суду коштів на утримання дітей (аліментів). Покарання за такий злочин передбачено Кримінальним кодексом України, а саме: штраф від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від вісімдесяти до ста двадцяти годин або виправними роботами на строк до одного року, або обмеженням волі на строк до двох років.

Слід зазначити, що під злісним ухиленням від сплати коштів на утримання дітей (аліментів) слід розуміти будь-які діяння боржника, спрямовані на невиконання рішення суду (приховування доходів, зміну місця проживання чи місця роботи без повідомлення державного виконавця тощо), які призвели до виникнення заборгованості із сплати таких коштів у розмірі, що сукупно складають суму виплат за шість місяців відповідних платежів.
Відповідно до ст. 477 Кримінально-процесуального Кодексу України, порушення кримінальної справи за ч.1 ст. 164 за злісне ухилення від сплати встановлених рішенням суду коштів на утримання дітей (аліментів) відноситься до кримінального провадження приватного обвинувачення, яке може бути розпочате слідчим, прокурором лише на підставі заяви особи, яка виховує та утримує дитину.

Заява особи, яка виховує та утримує дитину, та що є потерпілою в даному випадку, як правило, є єдиним законним приводом для початку кримінального провадження у формі приватного обвинувачення.

У разі якщо потерпілий є неповнолітньою особою або особою, яка визнана в установленому законом порядку недієздатною чи обмежено дієздатною, або через хворобу, фізичні або психічні вади чи з інших поважних причин не може сама подати заяву, її подати може його законний представник.

Слід зазначити, що притягнення боржника до кримінальної відповідальності – це один із заходів, що стимулює боржника до сплати аліментів. На цьому примусове виконання рішень суду не закінчується. Органи державної виконавчої служби і в подальшому вживають всіх заходів необхідних для своєчасного і в повному обсязі виконання рішення суду щодо стягнення аліментів.

 

 

Старший державний виконавець

відділу ДВС Барського РУЮ

Лісова Ю.В.

Переглядів: 1209 | Додав: Igor_Light | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Вхід на сайт

Пошук

Календар

«  Листопад 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Архів записів

Друзі сайту

  • Create a free website
  • uCoz Community
  • uCoz Textbook
  • Video Tutorials
  • Official Templates Store
  • Best Websites Examples