У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 Кодексу про адміністративні правопорушення (далі − КпАП), постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:
- подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу;
- витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
(Із змінами і доповненнями, внесеними законами України від 19.10.2000 р. № 2056-1II, від 24.09.2008 р. № 586-УІ, від 17.02.2011 р. № 3045-VI)
1. За загальним правилам, визначеним статтею 33 КпАП, стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених КпАП та іншими законами України.
Органи, які уповноважені накладати адміністративні стягнення, визначені у главі 17 КпАП. Отже, виконання постанови про накладення адміністративного стягнення здійснюється у межах, що визначаються органами, які уповноважені накладати стягнення.
В свою чергу, наслідком несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 КпАП, є примусове виконання постанови відділом державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна, що здійснюється в порядку, встановленому Законом України "Про виконавче провадження".
2. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:
- подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КпАП та зазначеного у постанові про стягнення штрафу;
- витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Водночас, у випадку незазначення суми подвійного розміру штрафу у постанові про його стягнення, яка надсилається до відділу державної виконавчої служби для примусового виконання, державний виконавець повинен забезпечити примусове виконання такої постанови у спосіб і порядок, визначений виконавчим документом, тобто, стягнути суми штрафу, що зазначена у постанові.
Що ж стосується витрат на облік правопорушень, їх розмір Урядом наразі не визначено.
Державний виконавець
ВДВС Барського РУЮ І.І. Лапчук
|