11 січня 2012 року Кабінет Міністрів України затвердив Постановою №15 Порядок внесення коштів на спеціальний рахунок у разі застосування застави як запобіжного заходу. Цим порядком встановлено механізм внесення, повернення та звернення у дохід держави коштів у разі застосування запобіжного заходу у вигляді застави.
Застава може бути внесена підозрюваним, обвинуваченим, підсудним, іншою особою, яка діє від його імені, або ж т. зв. заставодавцем – іншою фізичною чи юридичною особою, яка вносить кошти від свого імені (при цьому застава не може бути внесена юридичними особами державної або комунальної власності або такими, що фінансуються з місцевого, державного бюджету, бюджету Автономної Республіки Крим, або у статутному капіталі яких є частка державної, комунальної власності або яка належить державному, комунальному суб’єкту господарювання).
Застава вноситься у національній грошовій одиниці на спеціальний рахунок суду, який обрав такий запобіжний захід, відкритий в органах Казначейства. Внесення коштів здійснюється не пізніше п’яти днів з дня обрання запобіжного заходу у вигляді застави.
Застава підлягає повному чи частковому поверненню або звернення у дохід держави на підставі відповідної постанови (ухвали) судді чи суду у випадках, передбачених Кримінально-процесуальним кодексом України.
Провідний спеціаліст управління юстиції Інна Якубчик
|